Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


brokkolis penne

2013.11.10

Ezt az oldalt már nem fogom tovább tölteni, új receptekért, videókért kövessetek minket a Facebook tiniszakácskönyv oldalon

(5) Tiniszakácskönyv | Facebook

és csatlakozzatok a Kezdők a konyhában Facabook csoportunkhoz is itt: (5) Kezdők a konyhában | Facebook

Várunk benneteket!

 

Amire szükséged lesz hozzá:

1 nagyobb lábas fedővel a tésztának, 1 közepes lábas fedő nélkül a brokkolinak, 1 peremes – azaz nem palacsinta sütő – tepsi fedővel  a  húsnak vagy a sonkának, 1 tészta szűrő, 1 evőkanál, 1 fakanál, 1 teáskanál, 1 vágódeszka és 1 éles kés, egy húskiszedő lapát,amivel le tudod csepegtetni majd a húst az olajtól  és a végéhez egy nagyobb tál, amibe majd a kész tésztát tálaljuk

Hozzávalók 3-4 főnek:

250 g – azaz egy fél zacskó – penne, vagy spagetti

1 db kisebb vagy közepes fej brokkoli

½ kg csirke vagy pulyka mell, esetleg helyette 30 -50 dkg tarja, vagy füstölt  sonka

2 dl főzőtejszín esetleg ha van otthon egy kis maradék tejföl, azt is felhasználhatod hozzá,de nem feltétlenül szükséges

1 evőkanál liszt

1 db hús vagy erőleves kocka ha ez nincs 1 teáskanál vegeta , ha ez sincs, 1 teáskanál só– ez megy majd a brokkolira

3 teáskanál fűszerkeverék mondjuk gyros, grillcsirke, vagy más csirkére való fűszermix. Ha ez nincs, helyette 2 teáskanálnyi sót és 1 mokkáskanálnyi őrölt feketeborsból és 1 mokkáskanálnyi őrölt pirospaprikából mi is keverhetünk egy fűszerkeveréket – ez megy majd a húsra

1 teáskanálnyi só – a tészta főzővizébe

2 dl étolaj

Elkészítése:

A nagyobb lábasba tegyük fel a vizet forrni. Még nem kell bele a só, mert akkor tovább tart, hogy felforrjon. Ha majd a víz forrni fog, akkor tesszük bele a sót és a tésztát, jól összekeverjük, mehet rá a fedő és 10 perc alatt készre főzzük. FIGYELEM!!! Ha  a víz a tésztával nagyon forrni kezd, előbb vagy utóbb ki fog futni, tehát ha már ez a helyzet fenyeget, inkább vedd le a fedőt, mint hogy ússzon az egész tűzhelyJ)) Ha kész a tészta – VIGYÁZZ A KÓSTOLÁSSAL, MERT FORRÓ - szűrd le és mehet az egész a tálba.

Amíg a  tészta fő, vedd elő a brokkolit, mosd meg és vágd le a torzsájáról a rózsáit és azokat is vágd apróra. Én a lehető legjobban le szoktam vágni a rózsák szárát. Ha ezzel megvagy tedd a brokkolit a másik lábasba és önts rá annyi vizet, hogy ellepje, mehet bele a leveskocka vagy a vegeta, esetleg a só. Közepes lángon főzd a brokkolit puhára. Én nem szoktam rá fedőt tenni, mert a főzőlé egy része így elpárolog, arra egyébként sem lesz szükségünk, a maradékot pedig fel fogjuk használni.

Tehát most már feltettük a tésztát is és a brokkolit is főni, jöhet a hús.

A húst először egyforma apróbb kockákra vágjuk, mondjuk olyan 2 cm nagyságúakra lehetőség szerint. Öntsd bele az olajat a tepsibe, mehet bele a hús, arra szórd rá a fűszereket, keverd össze alaposan az egészet és gyújts aláJ)) Közepes lángon megsütöd húst, közben többször  kell majd összekeverned, figyelj oda rá, mert könnyen leéghet. Sütés közben a tepsi  tetejét rakd rá, így a hús nem csak sül, de közben párolódik is.  A hús akkor lesz kész, ha teljesen megfehéredik és a szélein már látod, hogy egy kicsit barnásra sült és ha belenyomod a fakanalt, könnyedén szétválik.

Ha a brokkoli puhára főtt mehet bele a tejszín ( és a tejföl ha van otthon) és az 1 evőkanál liszt. DE FIGYELEM a lisztet nem úgy öntjük bele, hogy itt egy kanál liszt, bumm beleborítom, mert úgy össze fog csomósodni, hogy nokedlis brokkolis pennéd lesz az tuti. Hogy ezt elkerüld ahhoz nem kell más, mint hogy a lisztet apránként és nem egy helyre, hanem szétszórva tesszük  a brokollira MIKÖZBEN folyamatosan kevergetjük a másik kezünkkel. Ha így jársz el, nagy eséllyel megúszod a csomósodástJ))

Na ha ezzel megvagy és a hús is megsült, szedd ki a tepsiből és mehet bele a tejszínes brokkoliba, amivel jó alaposan összekeverjük és még 5 percig összefőzzük közepes lángon. Azt fogod tapasztalni, hogy egy kicsit besűrűsödik és már kész is vagyunk J))

Ha azt látod, hogy a brokkolit és a húst nem lepi el a tejszínes szósz, önthetsz hozzá még egy kis tejet, de ha ez a helyzet, akkor még azzal is  össze kell rotyogtatni, ami annyit jelent hogy folyamatos keverés mellett megvárod amikor felpattannak a szószból a forrás jelző buborékok. Ha ezt látod, utána már nem kell tovább főzni csak és abban az esetben ha még nagyon hígnak érzed a szószt, mert ebben az esetben meg kell várnod,hogy egy kicsit besűrűsödjön, addig pedig kevergetned kell.

FIGYELEM!!! bár a kaja minden részét – azaz a tésztát, a húst és a brokkolit is – fűszereztük, előfordulhat, hogy mégis sótlan marad, hiszen higít rajta a brokkolin a víz, majd a tejszín, a húson az olaj, szóval legjobb szándékkal is megtörténhet, hogy egy kicsit ízetlen, sótlan lesz, de semmi gond, mert ezen a legkönnyebb segíteni, egyszerűen az utána sózássalJ))))

Ha nem húst, hanem tarját vagy sonkát használsz, az elég egyszerű, mert azzal csak annyit kell csinálni, hogy felkockázod, vagy csíkokra vágod és  egy nagyon kevés olajon, de tényleg csak éppen legyen a tepsi aljában, sűrűn kevergetve egy kicsit átsütöd, de csak annyira, hogy a szélei egy kicsit megpöndörödjenek, megbarnuljanak és ugyanúgy mehet a brokkoliba.

Nos, nem egy - két lépéses kaja az biztos, de nem is olyan nehéz és ha már másodszorra csinálod, gyorsan fog menni, ebben biztos lehetszJ))

Amivel még meg tudod bolondítani - ha szeretnéd - az egy kis reszelt sajt vagy tálaláskor a tészta tetejére, vagy már eleve a brokkolis húsba keverve, de nem rossz, sőt nagyon finom megoldás az is ha zacskós sajtszószt keversz a brokolli tejszínes levébe. DE FIGYELEM ha ezt a megoldást  választod, akkor nem kell a liszt !!!!

Jó étvágyat !:-)))

Ha tetszett kérlekc dobj egy like-ot    és írd meg a tapasztalatodat itt, hozzászólásban, nagyon köszönöm

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.
 

 

Profilkép



Utolsó kép


Facebook



Statisztika

Online: 1
Összes: 322205
Hónap: 1746
Nap: 63